واحد پرس اکستروژن


اکستروژن پروفیل آلومینیوم در واقع یک فرآیند کارگرام است که در آن بیلتهای آلومینیوم تحت فشار قرار گرفته و از یک مقطع با شکل مشخص با ابعاد ثابت (که قالب نام دارد) عبور داده میشود. محصول خروجی لوله، میله و پروفیل در تمام طول خود دارای یک شکل مشخص است.

اکستروژنها: پرس ۶۵۰ ، ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ تن که تماماً اتوماتیک بوده و دارای خط Double Puller میباشند که تمامی پرسها مجهز به کوره پیش گرم بیلت به صورت هوای گرم (Multi Billet Heating Hot Shear) میباشند. در این روش بیلتها به طور غیرمستقیم و با هوای گرم، پیشگرم میشوند و تمام طول بیلت درجه حرارتی یکسان دارند.

صنایع الومینیوم رحمتی با در اختیار داشتن انواع پرسها قابلیت تولید لوله از قطر ۵ تا ۱۵۰ میلیمتر با هر ضخامتی و پروفیلهای صنعتی با سایزهای مختلف را دارد. این مجموعه دارای 3 پرس اکستروژن و یک خط تولید لوله به روش پیوسته و سرد میباشد.

میز انتقال تمام اتوماتیک با دبل پولر


به منظور جلوگیری از وارد شدن صدمات به سطح پروفیل‌های تولید شده در خط پرس اکستروژن؛ بهره‌گیری از میز و خطوط انتقال اتوماتیک نقش به سزایی را ایفا میکند.
از این رو در واحد تولید پروفیل و لوله‌ی صنایع آلومینیوم رحمتی، با استفاده از میز کانوایر مجهز به دابل پولر به طول ۳۶ متر، پروفیلها بدون واردآمدن خط و خش به سطح آنها و با کمترین میزان اعوجاج منتقل و جابجا می‌شوند.